Kupujemy pierwszą wiatrówkę

Strzelectwo może być piękną pasja o ile potrafi się ją uprawiać i wie gdzie można to robić. Niestety ilość strzelnic w Polsce nadal jest na dość małym poziomie, dlatego osoby chcące spróbować swoich sił w tej dyscyplinie w większości przypadków skazane są na początki z bronią w pełni legalną dla każdego i o innej charakterystyce użytkowej. Jednak czy to źle?

Legalne strzelanie

Każdy kto chciałby zacząć strzelać, z pewnością swoją strzelecką przygodę rozpocznie od zakupu wiatrówki. Jest to sprzęt w pełni legalny i dostępny dla każdego kto skończył 18 lat.
Wiatrówka w użytkowaniu niewiele różni się prawdziwej broni. Budowę ma mniej więcej taką samą, sposób używania również, a różni ją jedynie rodzaj pocisku oraz oczywiście moc jego wystrzeliwania.

Co na początek?

Decydując się na zakup wiatrówki z pewnością pierwszym problemem jaki się napotka będzie wybór konkretnego rodzaju tego sprzętu. Na rynku dostępne są wersje pistoletowe oraz karabinkowe. Różnią się one miedzy sobą nie tylko ogólnym wyglądem ale również sposobem użycia, a co najważniejsze również mocą, a także zasięgiem.
Jeśli kogoś interesuje strzelanie do tarczy i np. rekreacyjna zabawa w ogrodzie, zdecydowanie lepszym wyborem będzie wiatrówka pistoletowa, jeśli natomiast ktoś preferuje bardziej precyzyjne strzelanie, do celów znacznie bardziej oddalonych i trudniejszych, wyborem dla takiego osoby powinien być model w stylu karabinku.

Dodaj komentarz