Latarka rowerowa LED

Oświetlenie rowerowe LED z wbudowanym laserem to jeden z najlepszych wyborów do jazdy rodzinnej. Jednak każdy amator, a nawet doświadczony zawodowiec powinien skorzystać z tego rozwiązania zarówno za dnia, jak i w nocy. Najważniejszym atutem oświetlenia LED jest bardzo dobra widoczność oraz zdecydowanie lepsze poczucie bezpieczeństwa. Kolejnym czynnikiem wpływającym na poprawę widoczności podczas jazdy jest wbudowana funkcja laserów. Mają one za zadanie rzucać światło na drogę oraz wyznaczać precyzyjnie linie trasy.

Zalety latarki rowerowej LED Laser

Do najważniejszych zalet latarki rowerowej LED należą:

 • wodoodporność
 • prosty montaż oraz obsługa
 • bardzo mała waga
 • silne wyraziste diody LED
 • zasilany bateryjnie
 • dwa lasery, widoczne nawet za dnia.

  Oświetlenie laserowe znajduje swoje zastosowanie podczas rodzinnych wypadów rowerowych, a to z tego powodu, że wyznacza linie trasy, co znacznie ułatwia jazdę z dziećmi. Także kolarze jeżdżący w MTB bardzo skorzystają z tego typu oświetlenia w celu utrzymania silnego, zwartego peletonu.

Najlepsze latarki rowerowe posiadają wbudowane cztery tryby oświetlenia:

 • stałe światło LED
 • funkcja wolnego migania
 • funkcja szybkiego migania
 • funkcja „biegania” diod LED

Jazda rowerem nocą

Kiedy przychodzi czas zimowy, zmrok zapada dosyć wcześnie i przebywanie poza domem przypada właśnie na czas, w którym jest już ciemno. Niestety zdarzają się „amatorzy” jazdy po ciemku, ale nie jest to ani bezpieczne, a tym bardziej mądre, ze względu na konsekwencje karne. Latarki rowerowe LED znacznie poprawią jakość i komfort jazdy wieczornej, a system laserowy pomoże utrzymać linię prostą jazdy w pogorszonych warunkach.

Właściwe oświetlenie rowerowe

Latarka rowerowa ze sklepu Hobby4men niewątpliwie przyczynia się do bezpiecznej jazdy. Jednak latarka przednia powinna być naprawdę dobrej jakości. Oświetlenie należy umieścić na kierownicy. Latarka umieszczona z przodu powinna rzucać długie światło i posiadać odpowiednia moc. Nie należy zapominać, że jeśli zostanie użyty tryb bardzo silnego światła, bateria może się zużyć w bardzo krótkim czasie. Warto być na to przygotowanym.

Wybierając się na wędrówkę w terenie, dobrze jest się zaopatrzyć w czołówkę, czyli dodatkowe źródło światła, które oświetli miejsca, na które będziemy w danym momencie kierować wzrok. Czołówka sprawdzi się idealnie podczas awarii zarówno roweru, jak i latarki rowerowej.

Latarka rowerowa spełnia dwa najważniejsze aspekty jazdy na rowerze. Poprawia w znacznym stopniu bezpieczeństwo wyprawy rowerowej, ale również chroni nas przed dotkliwym mandatem.