Czym charakteryzuje się wiatrówka PCA?

No Comments Rodzaje broni

wiatrówka Crosman

W Polsce jak i zresztą na całym świecie bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się wiatrówka PCA, która jest dobrym wyborem dla profesjonalistów i osób początkujących. W wiatrówkach PCA śrut wystrzeliwany jest za pomocą powietrza, które sprężane jest za pomocą specjalnej pompki. Między innymi dlatego też przyjęła się potoczna nazwa „pompka”.

Co warto wiedzieć o tego typu wiatrówkach?

Profesjonalna wiatrówka z lunetą PCA wbrew pozorom to bardzo nowatorskie rozwiązanie, które tak naprawdę łączy wszystkie najważniejsze zalety wiatrówek sprężynowych i PCP. Z praktycznego punktu widzenia wiatrówki PCA charakteryzują się tanią obsługą (nie wymagają dokupywania specjalnych naboi CO2), niewielkim odrzutem przy strzale i niesłychaną precyzją. Olbrzymią zaletą modeli PCA jest także niewielka waga, która ma olbrzymie znaczenie zwłaszcza dla osób początkujących. Aby sprężyć powietrze należy wykonać około 6 ruchów pompką i można oddać kolejny strzał. Przy oddawaniu strzałów z bliskiej odległości wystarczą 2-3 ruchy pompką.

Jaki sprzęt wybrać na początek?

W dzisiejszych czasach zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszy się niezawodna wiatrówka z lufą gwintowaną, która w swojej klasie i w swojej cenie nie ma sobie równych. Wiatrówki tego typu wyposażone są w dość duży zbiornik na sprężone powietrze i nieco dłuższą dźwignię pompki. Rozwiązania te pozwalają w mniejszych ilościach ruchów naładować wiatrówkę. Nie można zapominać także i o tym, że wiatrówki z lufą gwintowaną zapewniają większą moc od klasycznych modeli.

Dodaj komentarz