Teleskop sky-watcher 705az2 – dla kogo?

Nie tylko broń

Teleskop sky-watcher 705az2 jest krótkoogniskowym, dwusoczewkowym teleskopem refrakcyjnym. Jest wyposażony w obiektyw o średnicy 70 mm i ogniskowej 500 mm, co pozwala na uzyskanie szerokiego pola widzenia. W zestawie znajduje się lekki stelaż, dwa okulary Kellnera – 10 mm i 25 mm, soczewka Barlowa pozwalająca na uzyskiwanie dwóch górnych powiększeń, nasadkę kątową lustrzaną 1.25″ oraz szukacz 5×24. Sprzęt waży zaledwie kilka kilogramów. Na podzespoły elektroniczne i napędowe przysługuje dwuletnia gwarancja.

Jakie są możliwości obserwacyjne teleskopu sky-watcher 705az2?

Pozwala on na ciekawe obserwacje Księżyca, włącznie z szczegółami powierzchni o wielkości powyżej czterech kilometrów, takich jak góry, morza i kratery, podstawowe obserwacje planet – w sprzyjających warunkach pozwala dostrzec fazy Merkurego i Wenus, czapa polarna Marsa, dwa pasy na tarczy Jowisza oraz zmiany położenia jego księżyców, a także pierścień Saturna i jego najjaśniejszy księżyc, Tytan. Uran i Neptun są wyraźnie dostrzegalne, podobnie jak gwiazdy o jasności nie mniejszej niż 11,8 mag. Z pomocą teleskopu sky-watcher 705az2 można zaobserwować również gromady otwarte z katalogu Messiera, gromady kuliste, mgławice oraz galaktyki (widoczne w małych powiększeniach i przy odpowiednich warunkach). Z odpowiednim filtrem obiektywowym będzie również dobrym narzędziem do obserwacji Słońca.

Podsumowując, jest to dobrej jakości teleskop o nieco wyższych niż podstawowe możliwościach. Z uwagi na to, niewielką wagę oraz prostotę użytkowania, będzie świetnym wyborem dla początkujących obserwatorów nieba, także dzieci. https://www.hobby4men.com/teleskop-sky-watcher-synta-bk705az2-do-sw-2101.html