Latarka czołowa – jak wybrać najlepszą?

Nie tylko broń
latarka czołowa olight

W górskiej czy dzikiej scenerii orientacja w terenie, choćby za dnia jest skomplikowana, natomiast kiedy robi się ciemno, poziom trudności także rośnie. Oraz nie ma tutaj żartów! W ciemnościach, łatwo zgubić szlak czy nabawić się kontuzji. Błyskawicznie powstający zmrok nie musi natomiast ograniczać twojej aktywności, niezależnie od tego, gdzie się ona odbywa. Starczy, iż zadbasz o opcjonalne skupienie oświetlenia. Natomiast dobór w tymże elemencie jest rzeczywiście ogromny. Jesteś osobą aktywną oraz martwią cię jeszcze krótsze dni? Zamierzasz przedłużyć czas górskich wędrówek czy kolarskich wypadów? Najlepszym wyjściem będzie czołówka. Natomiast zatem jaka latarka czołowa będzie najdoskonalszym doborem?

Parę słów o czołówkach

Czołówka to narzędzie dosyć proste, to latarka czołowa olight umocowana na sprawnej opasce zakładanej na głowę. Narzędzie tak dobre, znane już ponad 100 lat, jako lampy czołowe dla górników, natomiast mimo własnej oczywistości do wykorzystań turystycznych została wprowadzona dopiero w roku 1973 (poprzez spółkę Petzl). Przełomem był również rok 2000, w jakim wykorzystano po raz pierwszy diody LED umożliwiające na z jednej strony na podniesioną skuteczność, natomiast z innej na drastyczny spadek zamówienia na moc baterii, natomiast co za tymże idzie duże ograniczenie wagi.

latarka czołowa olight

Mocowanie na głowie – więc bezpieczny pasek do przenoszenia latarki czołowej

Przede wszystkim latarka czołowa olight jak ta tutaj ma pas nośny, abyś mógł ją bezpośrednio umieścić na głowie. Pasek winien być zrobiony z odpowiedniego artykułu w taki sposób, aby nie powodował zadrapań na skórze. Inną ważną rzeczą jest regulacja paska. Z jednej strony winien się rozciągać, natomiast z innej doskonale, jeżeli będzie można taki pasek także uregulować do obszaru głowy. Także ważną sprawą jest to, czy taki pasek jest odblaskowy. Wyposażenie taśmy odblaskowej podnosi widzialność, natomiast co za tymże idzie – zabezpieczenie.