Samoobrona z paralizatorem

W czasach kiedy czasami nie czujemy się bezpieczni, poszukujemy sposobów na zapewnienie sobie bezpieczeństwa, a co za tym idzie też wewnętrznego spokoju. Na rynku znajdziemy wiele różnych narzędzi, które mają ułatwić nam samoobronę w momencie grożenia. Większość tego typu akcesoriów kupimy bez specjalnych pozwoleń, choć ich sposób działania tez może wyrządzić krzywdę napastnikowi.

Różne rodzaje paralizatorów

Jeżeli chodzi o paralizatory, to obok gazu pieprzowego, są one uznawane za jedne z popularniejszych narzędzi stosowanych do samoobrony. Co więcej, np. paralizator latarka, nie wymaga żadnego zezwolenia na zakup, a to znacznie ułatwia sprawę osobom, które chcą się w nie zaopatrzyć. Rynek oferuje nam różnego rodzaju paralizatory, a wśród nich znajdziemy np. takie, które do odpowiedniego zadziałania wymagają bezpośredniego kontaktu z napastnikiem.

Wady i zalety paralizatorów

Jak każde narzędzie do samoobrony, również i paralizator latarka ma pewne swoje dobre i złe strony. Wśród zalet należy wymienić to, że świetnie nadaje się do samoobrony dla kobiet. Sam fakt jego posiada, poprawia znacząco poziom bezpieczeństwa, jest też łatwy w użyciu i poręczny (nie zajmuje dużo miejsca). To sprawia, że paralizator w formie latarki możemy mieć zawsze przy sobie, bo zmieści się nawet do kieszeni czy najmniejszej torebki. Wśród wad tego typu urządzenia wymienia się z kolei błędy użycia, jakie pojawiają się w trakcie napaści. Pod wpływem stresu, nawet najbardziej opanowane osoby mogą nieprawidłowo użyć paralizatora.

Dodaj komentarz