Rodzaje lornetek

Zakup odpowiedniej lornetki na rynku może okazać się nie lada wyzwaniem. Aktualnie oferta w tej kwestii jest naprawdę szeroka. Decydując się na kupno lornetki należy mieć na uwadze kilka bardzo ważnych aspektów.

lornetka wyposażona w kompas

Typy lornetek

Kupując lornetkę trzeba mieć na uwadze przede wszystkim jej przeznaczenie. Właśnie pod tym względem możemy podzielić lornetki na kilka rodzajów.

Pierwszym z nich jest lornetka turystyczna. Powinna ona charakteryzować się przede wszystkim uniwersalnością, co przydaje się w każdej sytuacji. Jeśli chodzi o same gabaryty lornetki turystycznej to nie może być ona za duża. Musi posiadać kompaktowe rozmiary, tak by można było łatwo ją spakować do plecaka. Dość ważnym dodatkiem jest wodoodporność i ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Jeśli chodzi o parametry, to zdecydowanie najlepsze lornetki profesjonalne są wybierane z powiększeniem od 8 do 10 razy i średnicą między 24, a 35 milimetrów.

Dla osób wykorzystujących lornetkę w profesjonalny sposób najlepszym wyborem jest zakup sprzętu posiadającego powiększenie oscylujące w granicy 10. Jeśli mowa o obiektywnie to średnica nie powinna być mniejsza niż 35 milimetrów.

Tak wyposażone urządzenie jest polecane szczególnie ornitologom czy innym osobom, którym niezbędne jest dobre i dokładne powiększenie.

Taka lornetka obowiązkowo musi być wodoszczelna i dodatkowo wzmocniona.

Dodaj komentarz