Optymalna długość i grubość głowni

Inwestując w nowy taktyczny survivalowy nóż motylkowy warto zwrócić szczególną uwagę na długość i grubość głowni, która wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę. Noże składane powinny mieścić się w przedziale od 7,5 do 12 cm, dzięki czemu bez żadnego większego problemu będzie można je schować w kieszeni. Mniejsza wielkość niestety znacząco utrudniałaby wykonywanie nawet bardzo prostych czynności.

Noże ze stałą głownią

W dzisiejszych czasach bardzo dużą popularność zdobywają noże ze stałą głownią, które po krótkiej przerwie ponownie powracają do mody i coraz częściej można je spotkać na półkach sklepowych. Noże ze stałą głownią dostępne są praktycznie w dowolnych wielkościach, dzięki czemu każdy wybierze produkt, który w 100% zaspokoi jego indywidualne oczekiwania. Pamiętać należy jednak o tym, że nóż motylkowy z ostrzem dłuższym niż 15 cm będzie uciążliwy i bardzo niewygodny w noszeniu.

Jaka optymalna długość

Warto rozglądać się za nożami motylkowymi, który mieszczą się w granicy od 10 do 15cm. Jest to idealny kompromis pomiędzy długością krawędzi tnącej a funkcjonalnością przy wielu innych zadaniach. Jeżeli chodzi o grubość głowni, to nie jest ona bardzo istotnym wyznacznikiem. Pamiętać należy jedynie o tym, że zbyt grube noże motylkowe bardzo szybko klinować będą się przy wciętych materiałach.

Dodaj komentarz