Pistolet ASG – czym się charakteryzuje?

Rodzaje broni

ASG stało się niezwykle popularną rozrywką wśród osób niemal w każdym wieku. I to niekoniecznie zainteresowanych bronią. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ jest to zajęcie, które rozwija umiejętność pracy w grupie, kondycję fizyczną i zdolność szybkiego reagowania na sytuację. Zanim rozpoczniemy przygodę ze strzelaniem na poligonie ASG, warto poznać najważniejszy punkt ekwipunku – czyli pistolety ASG.

Pistolety ASG stanowią najciekawszy element wyposażenia każdego, kto rozpoczyna przygodę z tym sportem. Nie ma się czemu dziwić, w końcu zawsze to broń budzi najwięcej emocji. Dlatego warto dowiedzieć się, jak działają tego typu sprzęty.

Pistolet ASG – czym właściwie jest?

Pistolet ASG to rodzaj broni, będącej dokładną repliką realnie istniejącego sprzętu do walki, najczęściej wykonane w skali 1:1 (taiwangun.com/pl/pistolety). Pistolety te charakteryzują się napędem pneumatycznym i różnią rodzajem mechanizmu, który wystrzeliwuje kulę w kierunku wroga. Same kulki do ASG są wykonane z plastiku i posiadają średnicę 6 mm (rzadziej 8mm). Warto tutaj podkreślić, że sama masa kulki jest na tyle niska, że zabawa ASG przy zachowaniu środków ostrożności, nie powinna być niebezpieczna. Oczywiście o ile odpowiednio chronimy swoje oczy i inne części ciała bardziej wrażliwe na uderzenie.

Pistolety ASG – rodzaje

Jak wspomniano wyżej, pistolet ASG może mieć różne mechanizmy służące do wyrzucania amunicji z lufy. Wyróżnić można trzy najpopularniejsze:

  • pistolety ręczne (sprężynowe) – w tym wypadku kula wystrzeliwana jest przy pomocy strumienia powietrza wtłaczanego do  cylindra broni za pomocą tłoka uruchamianego odpowiednio naciągniętą sprężyną;
  • pistolety gazowe – tutaj zamiast sprężyny mamy gaz – najczęściej dwutlenek węgla lub tak zwany „green gas”;
  • pistolety elektryczne – w tym wypadku również mamy do czynienia ze sprężyną, natomiast jest ona naciągana za pomocą silnika elektrycznego.

W przypadku broni pierwszego rodzaju, sprężynę trzeba każdorazowo naciągać, co nieco spowalnia nas na polu bitwy. Pozostałe rodzaje pistoletów ASG ładowane są automatycznie, natomiast trzeba zadbać o to, by utrzymywać w pistolecie odpowiedni poziom gazu lub energii elektrycznej.

Bez względu na wybór rodzaju broni, sam jej zakup może być fantastycznym doświadczeniem i sprawić, że niemal od razu będziemy chcieli wypróbować ją na polu bitwy. Zanim jednak dokonamy zakupu, warto przetestować samą rozrywkę, korzystając ze sprzętu udostępnianego w miejscu, w którym będziemy się bawić. Dzięki temu jesteśmy w stanie przekonać się, czy ASG to sport, który naprawdę nas wciągnie.