Na co zwrócić uwagę, wybierając wykrywacze metali?

Sprzęt zwiadowczy

Producenci wykrywaczy metali chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też co roku oferują nowe modele swoich urządzeń. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, na które elementy warto zwrócić szczególną uwagę, aby dokonać udanego zakupu.

Jaki manipulator wybrać?

Manipulator wykrywacza metali to nic innego jak stacja kontrola, przy pomocy której można sprawnie regulować poszczególne ustawienia tego niesamowitego urządzenia. To właśnie manipulator zawiera elektronikę wykrywacza, dlatego też warto zadbać o ten element. Godne polecenia są przede wszystkim te manipulatory, które dodatkowo wyposażone są w gniazdo sondy i słuchawki.

Porządny wysięgnik

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale porządne wykrywacze metali powinny posiadać solidny i niezawodny wysięgnik. Na rynku można znaleźć przede wszystkim wysięgniki w formie stałej. Niektórzy producenci oferują jednak mobilne wysięgniki teleskopowe. Największą zaletą tych drugich modeli jest oczywiście to, że zdecydowanie łatwiej je transportować. Największą wadą okazuje się z kolei dość niewygodne okablowanie. Wysięgniki teleskopowe mogą być nawet trzy razy krótsze niż modele z pełnym rozmiarze.

Podłokietnik

Wykrywanie metali nie jest przyjemnym zadaniem, dlatego też warto postawić na urządzenia, które mają porządny podłokietnik. Dzięki takiemu dodatkowi będzie można raz na zawsze zapomnieć o bólach rąk i ramion. Z praktycznego punktu widzenia najlepszym wyborem są wykrywacze metali, które oferują możliwość regulacji podłokietnika.